Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  Back to all

  Adventní kalendář - 3.12.

  Adventní kalendář - 3.12.
  Naše třetí okénko dnes bude opět vzdělávací, ale možná bude i nějaký dárek, kdo ví 😘
  Jak jste si všimli, můj adventní kalendář je spíš každodenní dávka informací - toho nejlepšího, co jsem za svou praxi s přírodní kosmetikou, ekodrogerií a rodinným životem ve stylu less/zerowaste nashromáždila. Už dlouho jsem plánovala se s Vámi o všechny své zkušenosti podelit, takto mě to alespoň donutí napsat Vám sem KAŽDÝ DEN 😁
   
  V tomto ročním období má spousta z Vás přirozenou potřebu sáhnout po krému na ruce. Je to pro Vás tak přirozené, jako umýt si ráno zuby, či vyčistit si večer pleť. Pojďme se zamyslet nad tím, jestli je to ok .. Já sama mám na dlaních atopický ekzem, moji synové mají ekzém, spousta lidí v mé rodině, či okolí má nějakou formu ekzému. Je to snad nejčastější onemocnění kůže, se kterým se ve svém životě (bez ohledu na liri) potkávám. Valná většina z nás si se svým problémem alespoň jednou zašla k lékaři a dostala mastičku na předpis a doporučení kůži promazávat. NO ale čím?
  Pojďme si to shrnout - všechny, ano opravdu všechny mastičky z lékárny jsou na parafínovém základu. Pro ty z Vás, co náhodou ještě neví, tak parafín je očištěná ropa. Ptáte se, jak je to možné? No protože parafín je hypoalergenní - nemá v sobě žádnou dráždivou složku, takže jakákoliv látka (třeba léčivá) se do něj přimíchá, on s ní nebude nijak bojovat a jeho použití Vás nebude nijak zatěžovat. tedy alespoň na první pohled. Jeho hlavní funkcí totiž je, že vytváří jakýsi ochranný film na kůži - takže brání ztrátě hydratace a taky zamezí, aby se Vaše kůže dostala do kontaktu s okolním dráždivým prodtředím. Do této chvíle je to fajn. Když se ale zamyslíte, uvědomíte si, že z dlouhodobého hlediska je to pro naší kůži spíš medvědí služba.
   
  PROČ?
   
  Protože hlavní funkce naší kůže, je OCHRANNÁ. Pokud je ale naše kůže zvyklá, že má na sobě neustále ochranný "pršiplášť" na tuto svou hlavní funkci zapomene a bude na této ochraně závislá a Vy se dostáváte do začarovaného kruhu - mažete si ruce, protože je máte suché, ale Vy je máte suché, protože si je mažete ..
   
  Jak z toho ven? Jednoduše, mažte si ruce, ale něčím, co Vám je zahojí, podpoří jejich přirozenou funkci a čeho se časem budete moci zbavit, protože Vaše kůže si poradí sama. V liri najdete spoustu krémů, buď hojivý měsíčkový, anebo čisté bambucké máslo .. Krémy v praktických tubách na bázi rostlinných másel a s éterickými oleji pro krásnou vůni, i bez.
  Zkrátka, je z čeho vybírat, důležité je, umět si vybrat ‼
   
   
  Vaše ruce se Vám poděkují
   
  Katka
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Close