Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  Back to all

  Adventní kalendář - 6. a 7.12.

  Adventní kalendář - 6. a 7.12.
  V L A S Y
  Moji milí, naše dnešní adventní okénko bude za dva dny, protože včera jsem Vám sem nestihla nic dát ❤ unavená fyzicky jsem už delší dobu, včera na mně ale padla psychická únava. Musím říct, že za celou dobu, co mám liri jsem měla opravdu štěstí na zákazníky. Je jasný, že jednou se to muselo zlomit a teda včera mi naložila paní, jako už dlouho nikdo. Asi jak jsem unavená, tak mě to vzalo o to víc .. nicméně, i jsem si poplakala, i jsem měla chuť se vším praštit, ale díky svému úžasnému muži jsem dnes vstala a pustila se znovu do práce. A mluvila se spoustou spokojených zákaznic, a tak mám zase sílu Vám dávat ze sebe to nejlepší. Protože pro Vás to má smysl. Děkuji, že jste. Tak, konec filozofického okénka 😆
   
  Vlasy a péče o ně.
  Při posledním videu jste mi psaly, že jste vůbec netušili, jak se vlasy správně mají mýt a následně sušit. To jsme si ukázali a já doufám, že Vám tato malá změna pomůže k lepším a zdravším vlasům. Mnoho let jsem si myslela, že abych měla krásné vlasy, potřebuji si je vyfoukat, jinak je budu mít jako kuře .. no tak to byl snad největší omyl mého mládí .. už několik si vlasy nefoukám, max když se myju ráno a jdu do zimy, ale to zřídka kdy, většinou si to naplánuji, abych vstala s "dobrou hlavou" 😅
   
  Doufám, že všechny chápeme, je základem všeho je strava. Že pokud nám něco chybí, jsme nemocné, tak ani vlasy nebudeme mít jako rapuntzel ..
  Vycházejme tedy z toho, že jsme relativně zdravé, žádný zásadní problém neléčíme a chtěly bychom udělat něco s tou naší hřívou. V tom případě začneme šamponem. Já před dvěma lety objevila tuhý šampon od Ponio a teda to je něco. Tak skvělé vlasy jako po něm jsem nezažila ani nepamatuju. Střídám s tekutým od Urtekram, i na videu se myju šamponem Rhassoul a je to naprostá paráda. Obě tyto značky dělají šampony bez silikonů, bez parabenů, samozřejmě žádné sulfáty, max kokosový, který NENARUŠUJE naší lipidovou vrstvu. A zase jsme u ní 😁 kdo náhodou nečetl, kuk na předešlé okénka, tam se o lipidové vrstvě mluví dost a dost.
   
  Jak jste viděli na videu, šampon se dává na pokožku hlavy a ke kořínkům, proto bychom měli VYBÍRAT šampon PODLE TYPU naší POKOŽKY na hlavě, než podle toho, jak vypadají naše konečky ..
  Je potřeba si uvědomit, že výživa z našeho těla jde cca do prvních 20cm, pak už NIC. Proto je starostlivost o dlouhé vlasy náročnější a starostlivost o kučeravé, které jsou ještě sušší je už vyšší dívčí. Základem všeho je hydratace, neničit vlasy nešetrným vysoušením (či už tahat ručníkem, anebo denně fénovat) toto vše narušuje strukturu vlasu a ten se pak láme, krabatí a naše vlasy pak vypadají jako "seno".
   
  Hodně se mi osvědčil peeling na vlasovou pokožku. Krásně odmašťuje, je tedy vhodný jednou za čas, hojí drobné poranění, stimuluje kořínky a podporuje růst vlasů.
   
  HENNA. Tak to je hned po tuhém šamponu objev roku. Víc než dva roky zpátky jsem si SAMA obarvila vlasy, udělala jsem si tzv. bayalage .. no umíte si představit, jak moje vlasy po tom náporu peroxidem vypadaly .. dohromnady jsem je dala právě díky henně a jemného šamponu. Aktuálně díky těmto dvoum produktům nepotřebuji ani kondicionér, ani masky, zkrátka nic. Až mě to někdy mrzí, ráda bych si na vlasy něco dala. Znáte takové to pnutí, že se chcete hýčkat. Moje vlasy ale vůbec nic nepotřebují, max jdu jednou za půl roku postříhnout konečky.
   
  Takže na závěr rada pro Vás?
  1. Koukněte se do zrcadla, zkuste zhodnotit, jak na tom Vaše vlasy a pokožka Vaší hlavy jsou
  2. Jakmile si ujasníte, co chcete řešit, koukněte na www.liri.cz do sekce šampony, podle typu si vyberete
  3. Pokud nemáte s přírodními šampony zkušenost, berte první dva týdny jako adaptační. Vlasy musí vyplavit všechny nánosy, které se na nich za roky používání drogérkových produktů nashromáždili.
  4. Jemně suště. Koupit si zdravý šampon je "A", ale pokud nebude i "B" tak je to zbytečné
   
  Tak co, zkusíte? Schválně pošlete fotky před a po :)
   
  S láskou
  Katka
  Komentáře
  Vložte svůj komentář Close