Kartáček který čistí pořádně
Při vývoji kartáčku biobrush byla zohledněna doporučení nezávislých zubních lékařů, výzkumných institucí a výrobců.
Rovně zastřižené štětiny
Rovné, na konci zaoblené štětiny jsou nejefektivnější, protože umožňují dobře dosáhnout mezizubních prostor. Velmi důležité je přitom nezapomínat na dentální nit!
Tvrdost střední až měkká
Hrubější čištění pomocí tvrdých štětin není podle odborníků vhodné, může poškozovat sklovinu a poranit dásně. Proto se doporučují spíše měkčí štětiny.
Střední až malá hlava kartáčku
Maximalizuje čisticí povrch a umožňuje dosáhnout všech zubů. Hlavička kartáčku se musí dostat i do nesnadno přístupných prostorů např. v zadní části chrupu.
Vícevrstvé štětiny
Vysoká hustota všívání znamená dobré výsledky při čištění. Čím jsou štětiny měkčí, tím více se jich na hlavičku kartáčku vejde. Prostor mezi štětinami je však také důležitý, aby tyto mohly rychle uschnout, což zabraňuje usazování bakterií.
Lehce nakloněná hlava kartáčku pak usnadňuje přístup k molárním zubům
BioBrush Berlin
Za paletou pestrobarevných kartáčků z bioplastu ve skutečnosti stojí myšlenka udělat z dentální hygieny udržitelnou činnost s minimální zátěží pro životní prostředí.
Každý detail, který dělá dobrý zubní kartáček dobrým kartáčkem, jsme podrobili důkladnému zkoumání: od tvaru štětin, přes použité materiály či barevné odstíny kartáčků, až po jejich kompostovatelné obaly.
Startupová společnost Biobrush pracuje na naplňování své myšlenky už od roku 2015. Výsledkem je zubní kartáček, který splňuje všechny moderní požadavky ústní hygieny a přitom je šetrný k přírodě. Designový, spartánský tvar i barevné odstíny kartáčku Biobrush jej činí nepřehédnutelným v jakékoliv koupelně.
Kam s kartáčkem až Vám doslouží?
Komunální odpad
Komunální odpad se spaluje, důsledkem termorecyklace je tepelná a elektrická energie. Pokud se kartáčku Biobrush zbavíte tímto způsobem, životnímu prostředí neuškodíte. Jelikož neobsahuje žádný fosilní materiál, je jeho uhlíková stopa zanedbatelná.
Žlutý kontejner
To správné místo, kam se zbavit plastů a samozřejmě i bioplastů. Běžné plasty jako PET nebo PP jsou tříděny a recyklovány v moderních třídírnách odpadu. Bioplast je dosud stále trochu exotická položka, která není všude a vždy brána jako svébytný zdroj. Proto se s ním často zachází jako se zbytkovým či komunálním produktem a je spalován. Rostoucí použití bioplastů v budoucnu povede do bodu, kdy se jejich recyklace stane ekonomicky ospravedlnitelnou. Vhodné technické postupy se v současnosti vyvíjejí a dolaďují. Náš kartáček tedy nejenže nezanechává uhlíkovou stopu, ale půjde vbrzku i recyklovat.
Bioodpad nikoli
Kontejnery na bioodpad slouží k recyklaci organického materiálu za účelem vytváření kompostu např. pro zemědělské použití. Zde je nejdůležitějším kritériem nutriční obsah a čas rozkládání. Bioplasty se rozkládají delší dobu než běžný organický odpad, proto by neměly být vyhazovány do bioodpadu.
Jak je na tom kartáček Biobrush?
Tělo kartáčku je biorozložitelné. Nylonové štětiny na bázi ricinového oleje nejsou. Dohromady tvoří asi 6% celkové hmoty kartáčku. Obdobně vhodný materiál pro štětiny z hygienického a biologicky rozložitelného materiálu dosud neexistuje, alespoň na průmyslové úrovni. V momentě, kdy se taková technologie objeví, okamžitě ji začneme používat. Proto kartáček vyhazujte do žlutého kontejneru.
Co když kartáček biobrush nakonec skončí v přírodě?
Konvenční plasty se kompletně nerozloží ani za 400 let, jak uvedla Německá Spolková agentura pro životní prostředí v roce 2013.
Bioplasty naproti tomu k rozkladu potřebují pouze zlomek tohoto času.
94% kartáčku v závislosti na klimatických podmínkách zetleje během pár let.
Za značkou stojí trojice nadšenců - Nannett Wiedermann, Herbert Nabbefeld a Christian Steinbock, kteří za svoji práci dostali již několik ocenění, zejména za revoluční design a udržitelné materiály a balení.
Použití
Používejte na čištění zubů minimálně 2x denně pod obu 2 minut.
Tip: Ideální péče o chrup dosáhnete v kombinaci s přírodními zubními pastami