Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Aloe Barbadensis (Aloe pravá)

  Aloe vera

  Aloe Barbadensis (Aloe pravá, Aloe vera) jedná se o vytrvalou stálezelenou sukulentní (rostliny, které umí zadržovat ve stoncích či listech vodu) bylinu z čeledi asfodelovité (Asphodelaceae). Rostlina dosahuje i s květenstvím výšky 60 až 90 cm, má přízemní růžici dlouze kopinatých a na okraji řídce ostnitých listů, které jsou světle zelené, dužnaté a tuhé, 15 až 50 cm dlouhé a 4 až 7 cm široké. Volně rostoucí rostliny vytvářejí odnože a často pak tvoří husté trsy. Stopka (hlavní osa) květenství je až 2 cm silná. Samotný hrozen květenství je 30 až 40 cm dlouhý a 5 až 6 cm široký, někdy na bázi ještě s 1 až 2 vystoupavými postranními větvemi. Květy jsou válcovité, mírně prohnuté, bledě žluté a červeně naběhlé, asi 2,5 cm dlouhé, krátce stopkaté a v průběhu rozkvétání se stáčejí ústím dolů. Květy bývají neobvykle opylovány ptáky konzumujícími nektar. Plodem je tobolka obsahující mnoho semen. Původ tohoto druhu není s jistotou znám, ale v současné době je aloe pravá pěstována nebo roste zplanělá v klimaticky příhodných oblastech téměř celého světa.

  Příznivé účinky aloe vera jsou dnes využívané nejen v kosmetickém průmyslu, ale také v medicíně, potravinářském průmyslu a zejména v alternativní medicíně. Z aloe pravé se získávají dva odlišné primární produkty, zásadně se lišící ve složení účinných látek i v použití: latex (někdy též označovaný jako šťáva z aloe) a gel. Latex se většinou suší a prodává v podobě tmavé pryskyřičné látky. Má především projímavéúčinky. Nositelem účinků je průhledný polotekutý gel, který se nachází uvnitř dužnatých listů, látky v něm obsažené jsou velmi různorodé a účinné látky nejsou v celém listu rovnoměrně rozděleny. Tento gel obsahuje jedinečné látky, které se využívají i v oblasti lidského zdraví, používá se většinou čerstvý nebo se různým způsobem průmyslově zpracovává a konzervuje.

  Aloe vera obsahuje důležité vitamíny C, E, A, vzácný vitamín B12, aminokyseliny, mastné kyseliny, minerální látky, lektiny, enzymy na podporu trávení, C-glykosidy, polysacharidy, lignin, saponiny a antrachoniny.

  Z rostliny Aloe Barbadensis (Aloe pravá) se vyrábí látky Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Aloe Barbadensis Leaf Powder a Aloe Barbadensis Leaf Extract.

  Produkty, ve kterých můžete Aloe pravá najít:

  ZAO kompaktní pudr 304 Capuccino

  ZAO kompaktní pudr 304 Capuccino

  Středně světlý odstín vhodný pro přirozený vzhled opálené pleti.
  548,00 Kč
  Alphanova Gel gingival na dětské zoubky 20ml

  Alphanova Gel gingival na dětské zoubky 20ml

  Speciální složení pro první zoubky miminek. Obsahuje BIO hřebíček, heřmánek, lékořici a marshamallow, čtyři rostliny, které jsou známé pro své zklidňující a relaxační vlastnosti, nabízející přirozenou a účinnou úlevu od bolesti. Gel má příjemnou sladkou chuť. Bez alkoholu, phenoxyethanolu a esenciálních olejů. Přírodní složení s certifikátem BIO COSMOS by ECOCERT.
  189,00 Kč 165,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 301 Ivory

  ZAO kompaktní pudr 301 Ivory

  Velmi světlý odstín vhodný pro Sněhurky.
  548,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange

  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange

  Světlý odstín se zlatavým podtónem vhodný pro světlý typ pleti i Sněhurky.
  548,00 Kč
  ZAO Korektor 494 Dark Brown

  ZAO Korektor 494 Dark Brown

  Tmavě hnědý korektor s oranžovým podtónem pro maskování tmavých kruhů pod očima, žilek nebo začervenání kůže.
  439,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange - náplň

  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange - náplň

  Světlý odstín se zlatavým podtónem vhodný pro světlý typ pleti i Sněhurky. Náhradní náplň
  276,00 Kč
  ZAO Korektor 494 Dark Brown - náplň

  ZAO Korektor 494 Dark Brown - náplň

  Náplň tmavě hnědého korektoru s oranžovým podtónem pro maskování tmavých kruhů pod očima, žilek nebo začervenání kůže.
  283,00 Kč