Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Lavandula angustifolia (Levandule lékařská)

  Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) známá též pod českými botanickými názvy levandule úzkolistá či levandule klasnatá, je silně aromatická nenáročná dřevnatá trvalka (polokeř) z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Patří mezi neojblíbenější a nejznámější druh i přesto, že existuje kolem 40 odrůd. Původně tato rostlina pochází z francouzské části Středomoří, dnes je pěstováním této byliny známá především Provence ve Francii, státy jižní Evropy a dá se dobře pěstovat i v našich zeměpisných šířkách. Levandule dokáže kvést poměrně dlouho, většinou po oba měsíce letních prázdnin. Tato bylina je tvořena vyššími stonky s podlouhlými klásky jemně až středně fialových květů, s neopadavými, úzkými listy, na jaře a v zimě sivě modrozelenými a světle zelenými během léta. Přednost dává vápenité, dobře propustné zemi, nemá ráda mokro na kořenech a je spíše suchomilná. Vydrží mráz až -27 stupňů Celsia. Tato bylinka si získala neuvěřitelnou oblibu nejen tím jak je nádherná, a má mnohostranné léčebné účinky, ale našla uplatnění v kosmetickém i drogistickém průmyslu a v kuchyni jako koření. Levandulový esenciální olej se může u citlivějších jedinců projevit jako alergen – hrozí mírné podráždění pokožky. Naopak u těch jedniců, kteří nemají alergii na levanduli, ji lze použít na zklidnění alergických reakcí (například při štípnutí hmyzem).

  Z rostliny Lavandula angustifolia (Levandule lékařská) se vyrábí látky Lavandula Angustifolia Oil a Lavandula Angustifolia Buds.

  Produkty, ve kterých můžete Levandule lékařská najít:

  Nobilis Tilia Zklidňující gel Hemorol 50ml

  Nobilis Tilia Zklidňující gel Hemorol 50ml

  Zklidňující gel s extraktem z dubové kůry. První pomoc při hemoroidech, vhodný i pro těhotné ženy
  214,00 Kč
  Nobilis Tilia Směs éterických olejů Univers 10ml

  Nobilis Tilia Směs éterických olejů Univers 10ml

  Má antiseptické účinky při štípnutí hmyzem, pomáhá regeneraci tkáně při spáleninách.
  174,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Koupelová bomba s esenciálními oleji a sušenými květy levandule.
  59,00 Kč
  Navia/Kvitok Šlehaný tělový krém - Levandulový sen 60ml

  Navia/Kvitok Šlehaný tělový krém - Levandulový sen 60ml

  Tento krém je určen pro milovníky levandule – její vůně je balzámem pro duši, příjemně uvolňuje a zbaví Vás stresu. Ideální na krásné levandulové sny kdykoliv v průběhu dne. Krém se při kontaktu s pokožku mění na jemný olej. Stačí malé množství. Nanáší se na vyčištěnou a navlhčenou tvář ( např. pomocí květové vody) nebo celé tělo a jemně se vmasíruje.
  143,00 Kč 130,00 Kč
  Nobilis Tilia Éterický olej Levandule 10ml

  Nobilis Tilia Éterický olej Levandule 10ml

  Všestranně zklidňující, hojivý na pokožku, analgetický. Má sladce bylinnou, jemnou, lehce květinovou vůni.
  229,00 Kč