Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Pelargonium graveolens (Pelargonie vonná)

  Geránium

  Geránium neboli Pelargonie vonná je rostlina s růžovým květenstvím, která často zdobila okna našich babiček a v současnosti její obliba opět roste.

  Pro užití v kosmetickém a parfemářském průmyslu se pěstuje hlavně v Africe, například v Egyptě nebo Keni. Z květů se parovodně destiluje éterický olej s těžší, sladce růžovou vůní s kořenitým nádechem. Přirozeně obsahuje geraniol, citronellol, linalool a citral. Nesmí se užívat vnitřně, nedoporučuje se jej aplikovat na pokožku nezředěný a nesmí se užívat při zvýšené srážlivosti krve, neboť sám pomáhá zastavit krvácení.

  Produkty s obsahem geránia jsou vhodné na suchou i mastnou pokožku, reguluje totiž tvorbu kožního mazu, čímž navrací oba typy pleti do rovnováhy. Vrací pokožce elasticitu a mladistvý vzhled, sjednocuje tón pleti. Zklidňuje, tonizuje, stahuje pokožku. Pomáhá v boji s celulitidou a striemi. Geránium je také protizánětlivé,
  protiplísňové, má hojivé a antibakteriální účinky, zklidňuje podrážděnou a dokonce i nemocnou pokožku – například pokožku trpící ekzémy, akné, pokožku s drobnými kožními poraněními a mírnými popáleninami.

  Vlasová péče užívá géranium do produktů proti lupům. Zároveň má geránium prokrvující účinky, čímž stimuluje růst vlasů.

  Mimo to se geránium uplatňuje také v lékařství, kde se využívá jeho protizánětlivých účinků na dýchací, trávicí, močovou, rozmnožovací a nervovou soustavu. Rovněž stimuluje lymfatický systém, stabilizuje hormony, je proto vhodné například při menopauze, kdy zmírňuje návaly horka.

  Z rostliny Pelargonium graveolens (Pelargonie vonná) se vyrábí látka Pelargonium Graveolens Oil.

  Produkty, ve kterých můžete Pelargonie vonná najít:

  Nobilis Tilia Měsíčkový krém 50ml

  Nobilis Tilia Měsíčkový krém 50ml

  Jemný krém s bambuckým máslem na citlivou, velmi suchou, podrážděnou, šupinatou pokožku. Chrání a vyživuje, ulevuje od pnutí.
  229,00 Kč