Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Rosa damascena (Růže damašská)

  Damask Rose, Rosaceae, Růže damascénská

  Růže damašská (rosa damascena) pochází původně z Persie, nyní se pěstuje především v Turecku, Maroku, Íránu a Bulharsku. V minulosti se používala dokonce jako platidlo a mezi nejcennější rostliny na světě patří dodnes.

  Kosmetika pracuje především s esenciálním olejem z damašské růže. Existují dva typy tohoto oleje, kvalitnější, zvaný OTTO nebo attar se získává destilací a při jeho výrobě vzniká jako vedlejší produkt růžová voda. Na výrobu jednoho kilogramu esenciálního oleje je potřeba tří až pěti tun okvětních lístků! O něco méně kvalitní je olej nazývaný absolue; ten se získává macerací, neboli louhováním v tuku (např. v rostlinném oleji). Esenciální olej z růže damašské může vyvolat alergickou reakci kvůli vysoké koncentraci silic jako je citronellol, geraniol, eugenol a phenylethyl alcohol. Z okvětních lístků růže lze také získat růžový vosk.

  Ze všech růží je damašská jednoznačně nejvýraznější. Esenciální olej z damašské růže má silnou ženskou, květinovou vůni. Kosmetika s jeho obsahem je vhodná pro všechny typy pleti, ale nejvíce se používá v přípravcích na pleť suchou, zralou, citlivou a se sklony k alergickým reakcím. Vyhlazuje drobné vrásky, posiluje pleť, regeneruje, zjemňuje, zklidňuje a pěstí. Její účinky jsou protizánětlivé, antibakteriální, antiseptické, dezinfekční a antioxidační, uvolňuje také svalové křeče. Dále se v kosmetice můžeme setkat také s růžovou vodou, která funguje jako tonikum a zmírňuje svědění pokožky.

  Vůně damašské růže má také výrazné harmonizující účinky, působí proti depresím, smutku, nespavosti, nervozitě a má afrodiziakální účinky. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, podporuje krevní oběh a pomáhá při ženských obtížích jako jsou migrény, bolestivá menstruace, projevy provázející premenstruační syndrom a menopauzu.

  Z rostliny Rosa damascena (Růže damašská) se vyrábí látky Rosa Damascena Extract, Rosa Damascena Flower Oil a Rosa Damascena Flower Water.

  Produkty, ve kterých můžete Růže damašská najít:

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Díky esenciálnímu oleji z růží se promění Vaše koupelna v rozkvetlou růžovou zahradu. Koupelová bomba obsahuje i sušené plátky růží pro maximální relaxaci.
  59,00 Kč