Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Aloe Barbadensis Leaf Extract

  Aloe Barbadensis Leaf Extract čili výtažek z listů aloe pravé. Extrakt je obsažen v dužinatých listech rostliny a má podobu bezbarvé, slizovitě rosolovité substance bez vůně a nahořklé chuti. Obsahuje množství velmi důležitých aminokyselin, minerálů (hořčík, zinek, vápník, chróm, měď, draslík, sodík), vitaminů (A, E, C, některé vitaminy skup. B, kyselinu listovou), lektiny, enzymy na podporu trávení, C-glykosidy, polysacharidy, lignin, saponiny a antrachoniny.

  Aloe pravá jako sukulentní rostlina, umí zadržovat vodu ve stoncích i listech, a tuto schopnost aplikuje i v kosmetických produktech, kde působí jako silný hydratační a zvláčňující prostředek. Gel obsahuje imunostimulační a protialergické látky, podporuje přirozenou obranyschopnost, čištění a detoxikaci organismu. Studie prokázaly protizánětlivé, antivirotické, antibakteriální a protiplísňové účinky.

  Pokožku zachovává hydratovanou a vláčnou, působí na ni hojivě, chladí ji a zklidňuje ji. Vytváří na pokožce ochranný film a díky jeho antioxidační aktivitě, protizánětlivým účinkům a obsahu vitaminu A a E se může poškozená kůže kvalitně regenerovat. Pozitivně působí na popáleniny od slunce a na drobná poškození jako je bodnutí hmyzem, na méně závažné kožní infekce, cysty, ekzémy, lupénku, seboroickou dermatitidu, lupy i třeba genitální opary. Potlačuje viditelnost strií, podporuje obnovu poškozené tkáně a navrací ji elasticitu. V dentální hygieně bojuje proti zánětům dásní, krvácivosti a opakovaným aftům. Výtažek z aloe pravé tvoří součást hydratačních krémů, krémů na ruce a obličej, pleťových mlék, mýdel, opalovacích krémů, vlasové a holicí kosmetiky, přísad do koupele a dekorativní kosmetiky, je ale i součástí čisticích prostředků, dětských plenek a latexových rukavic.

  Gel lze užívat i vnitřně a přidává se proto do různých léčivých přípravků, čajů, mléčných výrobků, zmrzliny a cukrovinek. Je skvělým pomocníkem a prevencí proti mnoha bakteriálním i virovým onemocněním, podporuje imunitní systém, pomáhá při zažívacích potížích, zácpě, chrání a pročišťuje trávicí systém, optimalizuje trávení, léčí žaludeční vředy, podporuje detoxikaci organismu, snižuje vysoký cholesterol a tlumí bolesti spojené s revmatismem a artritidou. Při vnitřním užití se ale musí oddělit vnitřní část dužiny od vrstvy, která se nachází těsně pod povrchem listu. Ta totiž obsahuje hořkou latexovou mízu, jejíž účinky jsou silně projímavé a mírně toxické.

  Aloe vera gel není vhodný pro pacienty s hemoroidy, při menstruaci, gynekologických problémech a v období těhotenství. Vzhledem k obsahu kyseliny salicylové by aloe vera gel neměli užívat pacienti s poruchou srážlivosti krve.

  Přísada Aloe Barbadensis Leaf Extract se vyrábí z rostliny Aloe Barbadensis (Aloe pravá).

  Produkty, ve kterých můžete Aloe Barbadensis Leaf Extract najít:

  ZAO Korektor 494 Dark Brown - náplň

  ZAO Korektor 494 Dark Brown - náplň

  Náplň tmavě hnědého korektoru s oranžovým podtónem pro maskování tmavých kruhů pod očima, žilek nebo začervenání kůže.
  283,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange

  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange

  Světlý odstín se zlatavým podtónem vhodný pro světlý typ pleti i Sněhurky.
  548,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange - náplň

  ZAO kompaktní pudr 302 Beige Orange - náplň

  Světlý odstín se zlatavým podtónem vhodný pro světlý typ pleti i Sněhurky. Náhradní náplň
  276,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 301 Ivory

  ZAO kompaktní pudr 301 Ivory

  Velmi světlý odstín vhodný pro Sněhurky.
  548,00 Kč
  ZAO Korektor 494 Dark Brown

  ZAO Korektor 494 Dark Brown

  Tmavě hnědý korektor s oranžovým podtónem pro maskování tmavých kruhů pod očima, žilek nebo začervenání kůže.
  439,00 Kč
  ZAO kompaktní pudr 304 Capuccino

  ZAO kompaktní pudr 304 Capuccino

  Středně světlý odstín vhodný pro přirozený vzhled opálené pleti.
  548,00 Kč