Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Anthemis Nobilis Flower Extract

  Anthemis Nobilis Flower Extract neboli výtažek z květu rmence sličného, znali už staří Egypťané a uctívali ho nade všechny léčivky pro jeho všestranné využití. Léčivou částí tzv. heřmánku římského jsou květové úbory. Obsahují z přírodních látek estery některých kyselin, hořčiny, flavonoidy, silice a cholin. Cholin je řazený do skupiny vitamin B a je základním stavebním kamenem acetylcholinu, který přenáší nervové vzruchy mezi jednotlivými buňkami v našem těle. Obsažená silice je modré barvy a podobná silici, kterou nacházíme v květním lůžku heřmánku pravého a po níž jsou například modře zbarveny oleje či masti s heřmánkem.Zatímco ten často vyvolává u citlivých jedinců nepříjemné alergické reakce, tento druh je snášen mnohem lépe. Pro těhotné a kojící ženy je rmenec bezpečný.

  Rmenec sličný se používá i v přírodní kosmetice. Do vlasové kosmetiky (šampony, vlasové vody a gely) se z usušených květů této byliny extrahuje žlutá barva  (zejména pro blondýnky), protože dodává vlasům přirozenou barvu a lesk. Rmenec sličný je využívaný především pro své protizánětlivé, desinfekční, protialergenní a zklidňující účinky, látky v něm obsažené uvolňují obličejové svaly a vyhlazují pleť. Doporučuje se tedy na všechny typy pokožky, včetně té citlivé či dětské. Používá se v nejrůznějších přípravcích, které slouží ke zklidnění pokožky, například po holení či depilaci nebo při onemocnění ekzémem a lupenkou. Je součástí šamponů, krémů, pleťových vod, zubních past a dokonce i očních přípravků.

  Léčivé účinky má podobné jako heřmánek pravý, mírní křeče všeho druhu (menstruační, žaludeční, střevní), zlepšuje trávení a čistí žaludeční trakt. Stejně jako heřmánek pravý se dá odvar z heřmánku římského použít při bolestech v krku nebo zánětu ústní dutiny. Má ale trochu jiný mix účinných látek, proto ho většinou snášejí i lidé, kteří jsou jinak na heřmánek alergičtí. Zevně se pak používá ve formě obkladu pro lepší hojení ran. Heřmánek římský se považuje za balzám na duši, a to díky jeho zklidňujícím účinkům na nervový systém, odstraňuje mrzutost, nervozitu, stres, podráždění, bolesti hlavy, migrény a nespavost. Pozitivně ovlivňuje psychiku, emoce a nemoci s nimi spojené (například anorexii).

  Obsažená silice a hořčiny mu dávají specifickou chuť, proto je rmenec používán i v některých zemí v potravinářství. Vyrábí se z něj tonik, je součástí likérů, některých druhů bylinného piva a také jako přísada do vermutů.

  Přísada Anthemis Nobilis Flower Extract se vyrábí z rostliny Anthemis Nobilis (Rmenec sličný).

  Produkty, ve kterých můžete Anthemis Nobilis Flower Extract najít:

  Alphanova Gel gingival na dětské zoubky 20ml

  Alphanova Gel gingival na dětské zoubky 20ml

  Speciální složení pro první zoubky miminek. Obsahuje BIO hřebíček, heřmánek, lékořici a marshamallow, čtyři rostliny, které jsou známé pro své zklidňující a relaxační vlastnosti, nabízející přirozenou a účinnou úlevu od bolesti. Gel má příjemnou sladkou chuť. Bez alkoholu, phenoxyethanolu a esenciálních olejů. Přírodní složení s certifikátem BIO COSMOS by ECOCERT.
  189,00 Kč 165,00 Kč
  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 50ml

  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 250ml

  Speciálně pro muže. Dodává energii, posiluje a osvěžuje. Zvlhčuje pokožku, vyživuje a posiluje vlasové kořínky.
  119,00 Kč