Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Aquilegia Sibirica Extract

  Aquilegia Sibirica Extract neboli výtažek z orlíčku sibiřského. Rostlina se v podstatě využívá celá - kořeny, listy, květy i semena. Z obsažených látek najdeme v orlíčku zejména toxiny, alkaloidy, organické kyseliny a esenciální oleje.

  Orlíček sibiřský, jakožto jedovatá rostlina (obsahuje totiž kardiogenní toxiny), může způsobit gastroenteritidu a palpitaci srdce, příp. dermální toxicitu. Požití velkého množství čerstvé bylinky (více než 20 g) může způsobit křeče, dýchací potíže a srdeční slabost. Tyto účinky jsou však krátkodobé. Toxiny jsou zničeny, když jsou rostliny sušeny nebo vystaveny teplu.

  V kosmetických přípravcích se výtažek z orlíčku používá jako pleťový a vlasový kondicionér a produkty s ním jsou vhodné především pro pleť problematickou a aknózní. Výtažek s orlíčku se pro své protiplísňové účinky používá i v léčebné kosmetice k léčbě vředů a kožních chorob. Podporuje léčbu poškozené, zanícené pokožky a snižuje výskyt infekčních ložisek. Má silné regenerační schopnosti a urychluje zacelení jizev. Ve vlasové kosmetice extrakt z orlíčku posiluje a regeneruje vlas i vlasový kořínek a dodává objem i jemným vlasům.

  Ve fytoterapii se používá orlíček už od středověku. Výtažek slouží k celkové detoxikaci organizmu, ale lze jej použít i jako diaforetikum (podporuje pocení) a diuretikum (močopudné účinky), nebo proti kurdějím (avitaminoza C). V homeopatické medicíně se výtažek používá na výrobu homeopatik pro léčbu nervového systému.

  Rozemletá usušená semena slouží k ochraně před parazity (např. klíšťata), semenný odvar se používá jako prostředek proti vši dětské.

  Aquilegia Sibirica neboli orlíček sibiřský je trvalka z čeledi pryskyřníkovité (Ranunculaceae).

  Přísada Aquilegia Sibirica Extract se vyrábí z rostliny Aquilegia Sibirica (Orlíček sibiřský).