Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Citrus Grandis Peel Oil

  Pomelo se doporučuje při žaludečních potížích, kašli, zahlenění a také při kocovině. Protože je bohaté na vlákninu, pomáhá dobrému trávení a bojuje proti průjmům a zácpám.

  Je to také silný antioxidant, takže tělo chrání před působením volných radikálů a oxidačním stresem. Díky zvýšenému obsahu draslíku posiluje také kosti a pomáhá předcházet osteoporóze. Draslík je také důležitý pro vstřebávání minerálních látek a udržování optimální hustoty vápníku v kostech. Jelikož pomelo obsahuje furanokumariny (přírodní obranné látky – toxiny), může negativně ovlivňovat působení některých léků. Jeho antioxidačních účinků se užívá i v kosmetice. Díky nim zůstává pleť vyživená a hydratovaná, bez viditelných vrásek. Vitamin A pak udržuje jasnou pleť bez akné. Díky těmto účinkům se přidává do široké škály kosmetických přípravků.

  V případě esenciálního oleje, který se vyrábí lisováním ze slupek a je jednou z forem používanou v kosmetice je potřeba brát na zřetel, že je fototoxický, a tudíž by kůže po jeho aplikaci neměla být vystavena slunci, protože může dojít k nepříjemným kožním reakcím (zarudnutí, bolestivost, puchýře apod.).

  Přísada Citrus Grandis Peel Oil se vyrábí z rostliny Citrus grandis (Pomelo).