Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Helianthus Annuus Seed Oil

  Olej z slunečnice roční, Helianthus Annuus Seed Extract

  Slunečnice roční je jednoletá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae), pochází z Ameriky, kde jí Inkové zpodobňovali zemskou podobu boha Slunce. V 16. století se, prostřednictvím Španělů, dostala do Evropy. U nás se pěstuje jako olejnina, medonosná rostlina a pícnina pro krmení dobytka, která občas může i zplanět.

  Semena slunečnice obsahují až 45% oleje, dále bílkoviny, glyceridy, steroly, fosfolipidy, karotenoidy, organické kyseliny (olejová, linoleová, citrónová, vinná, chlorogenová), lecitin, provitamin A a vitaminy D a E. V květech a stejně tak i v listech je obsažen flavonoid quercimeritrin, kumarínové glykosidy, triterpenové saponiny, karotenoidy, antokyany, třísloviny, cholin, xantofyly, solantová kyselina, betain, helianthin a minerální látky.

  Slunečnicový olej (Helianthus Annuus Seed Oil) se podobá lipidům v naší kožní tkáni, vykazuje proto blahodárné účinky při používání zvnějšku i zevnitř. Při vnitřním užívání může ulevit od bolesti hrudníku, respiračních problémů, nechutenství i revmatismu. Slunečnicový květ (podávaný ve formě prášku, nálevu či tinktury) snižuje horečku, vylepšuje trávení, snižuje pocení, stimuluje činnost jater, zevně léčí hnisavé kožní choroby, záněty a zapaření. V lékařství se slunečnicové tinktury užívá při malárii, tuberkulóze a při žilních chorobách. Slunečnicová semena zlepšují ostrost vidění. Při vnější aplikaci oleje na pokožku se snadno vstřebává a rychle proniká do hlubších vrstev. Působí jako antioxidant a ochraňuje pleť před poškozením vnějšími vlivy, ztrátou pevnosti a pružnosti. Má zklidňující, zjemňující, vyhlazující a protizánětlivé účinky. Olej je vhodný pro všechny typy pleti a proto se používá jako základní surovina pro přípravu krémů a léčívých mastí. Má protisklerotické účinky.

  Přísada Helianthus Annuus Seed Oil se vyrábí z rostliny Helianthus annuus (Slunečnice roční).

  Produkty, ve kterých můžete Helianthus Annuus Seed Oil najít:

  Ponio Balzám na rty - Máta & pomeranč 9ml

  Ponio Balzám na rty - Máta & pomeranč 9ml

  Tyčinka na rty složená z extra panenského kokosového oleje, doplněna rostlinnými oleji, máslem a vosky, v kompostovatelném papírovém obalu. Rty vyživuje, regeneruje a chrání zároveň - přesto po použití nezanechá žádný lesklý film nebo lepkavý pocit, naopak, rty zůstanou sametově hebké a chráněné.
  185,00 Kč
  ZAO Tužka na oči/obočí 607 Taupe Grey

  ZAO Tužka na oči/obočí 607 Taupe Grey

  Šedohnědá tužka na oči a obočí.
  247,00 Kč
  ZAO Tužka na oči/obočí 603 Beige Nude

  ZAO Tužka na oči/obočí 603 Beige Nude

  Světle béžová tužka na oči a obočí.
  247,00 Kč
  ZAO Tužka na oči/obočí 601 Black

  ZAO Tužka na oči/obočí 601 Black

  Černá tužka na oči a obočí.
  247,00 Kč
  ZAO Tužka na oči/obočí 602 Dark Brown

  ZAO Tužka na oči/obočí 602 Dark Brown

  Tmavě hnědá tužka na oči a obočí.
  247,00 Kč