Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Jasminum Officinale Oil

  Esenciální olej z jasmínu pravého (Jasminum Officinale Oil) je získáván tzv.  metodou enfleurage. Na vrstvu tuku či oleje se rozloží květy jasmínu sbírané po setmění a jsou vyměňovány za čerstvé tak dlouho, dokud je tuk schopný absorbovat aroma (v případě jasmínu až tři týdny), následně je tuk sebrán, vyčištěn od zbytků rostlin a pomocí alkoholu je z něj extrahována vonná esence. Pouze takto získaný vonný olej dosahuje požadované terapeutické kvality a má těžkou, velmi silnou, teple květinovou, exoticky smyslnou a svůdnou vůni. Esenciální olej obsahuje benzylacetát, benzylalkohol, linalylacetát, geraniol, nerol, jasmon.

  V kosmetických přípravcích se používá především na suchou, dehydrovanou a namáhanou pokožku, protože napomáhá obnově a regeneraci. Posiluje obranyschopnost pleti, pomáhá hojení, desinfikuje a zabraňuje infekcím a je výtečným pomocníkem proti ekzémům. Esenciální olej z jasmínu pravého tvoří složku exkluzivních regeneračních krémů a pleťových tonik a vod, protože na jeden kilogram oleje je potřeba přibližně 8 milionů květů, které musejí být sesbírány ručně, aby se nepoškodily. Ženám je éterický jasmínový olej doporučován při regulaci menstruačního cyklu, pro harmonizaci ženských orgánů a jako úleva při premenstruačním syndromu a křečích. Při kašli napomáhá vykašlávání a odhleňuje dýchací cesty.

  V aromaterapii zlepšuje náladu a zvyšuje sebedůvěru, harmonizuje, uklidňuje a povzbuzuje organizmus. Řadí se mezi silná afrodiziaka.

  V těhotenství se jasmínová esence nedoporučuje a je třeba se jí vyhýbat téměř až do samého konce. V první době porodní naopak masážní olej s jasmínem dokáže porod usnadnit, ulehčit ho a ulevit od bolestí.

  Přísada Jasminum Officinale Oil se vyrábí z rostliny Jasminum officinale (Jasmín pravý).

  Produkty, ve kterých můžete Jasminum Officinale Oil najít:

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Jasmín 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Jasmín 50g

  Esenciální olej z jasmínu promění Vaši koupelnu ve středomořskou lázeň. Olivový olej během koupele Vaši pokožku zvláční a proto ji není třeba hydratovat dalšími přípravky
  59,00 Kč