Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Kaolin

  China clay, bolus alba

  Kaolin (Čínský jíl, China clay, bolus alba) je reziduální nepřemístěná bělavá hornina, někdy s béžovým či šedým nádechem, sedimentárního původu. Vzniká zvětráváním či kaolinizací živcových hornin (granodiorit, ortorula, arkóza). V tropických oblastech kaolinizaci způsobují monzunové deště v kyselém prostředí, které ze živců vymývají draslík, sodík a železo. Jiná ložiska (např. v okolí Karlových Varů) vznikla působením horkých pramenů. Kaolin se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu a vážou na sebe vodu.

  Kaolin se používá na výrobu porcelánu. Plavený kaolin se používá jako plnivo při výrobě papíru, jako příměs do barev a do žáruvzdorných cihel. Jejich charakteristické vlastnosti jsou žáruvzdornost, plasticita a vaznost. Kaolin rozpuštěný ve vodě se používá jako nátěrová hmota, případně jako součást jiných nátěrových hmot. Kaolin je také významným anorganickým plnivem v gumárenství a při výrobě papíru, příp. ve stavebnictví či keramice.

  Kaolín je bohatý na minerální látky a stopové prvky, zejména oxid křemičitý, magnézium, draslík a kalcium, které blahodárně působí na lidskou pokožku. Kaolín,  který patří v kosmetice mezi nejčastěji používané jíly, je velmi jemný. Působí jako přírodní detoxikační prostředek, který proniká hluboko do struktury pokožky, účinně a šetrně odstraňuje odumřelé buňky, pokožku čistí, vyhlazuje, regeneruje a revitalizuje. Pro své antiseptické a dezinfekční účinky je vhodný nejen na mastnou a smíšenou pleť, ale i na citlivou, suchou nebo zralou pokožku. Tu zvláčňuje, zlepšuje její strukturu, zvyšuje její elasticitu a pevnost. V podkožních vrstvách podporuje kaolin látkovou výměnu, proto je vhodným přípravkem v boji proti celulitidě. Kromě pleťových masek bývá rovněž součástí tuhých mýdel, sprchových gelů, suchých šamponů, zubních past a čistících tělových mlék. Najdeme jej i v bahenních koupelích a tělových obkladech, tvoří jednu ze složek peelingů a dekorativní kosmetiky - minerálních make-upů, pudrů, očních stínů apod.

  Produkty, ve kterých můžete Kaolin najít:

  ZAO Řasenka pro objem 085 Black

  ZAO Řasenka pro objem 085 Black

  Řasenka se speciálně tvarovanou kefkou pro extra objem pro Vaše řasy.
  517,00 Kč
  Alladale Obnovující tělový peeling 370ml

  Alladale Obnovující tělový peeling 370ml

  Jemný zeštíhlující peeling celého těla.
  329,00 Kč