Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Lavandula Angustifolia Oil

  Levandule lékařská

  Tato aromatická bylinka si získala neuvěřitelnou oblibu nejen tím jak je nádherná, a má mnohostranné léčebné účinky, ale našla uplatnění v kosmetickém i drogistickém průmyslu a v kuchyni jako koření.

  Levandule v čaji má zklidňující účinky, proto je vhodná pro jedince trpící nespavostí, nervozitou, depresí, stresem a bolestmi hlavy. Bývá doporučována i ženám v obtížném období klimakteria. Je vhodná při žaludeční nevolnosti nebo plynatosti, pomáhá při žaludečních i střevních kolikách. Inhalováním levandule se urychluje průběh léčby u nemocí z nachlazení, tedy při rýmě, zánětu dutin, chřipce, angíně nebo bronchitidě.

  Levandule působí mírně projímávě a je skvělá na játra a žlučník. Z levandule lékařské se vyrábějí různé tinktury, výtažky a populární éterické oleje, které se používají do aromalamp nebo jako přísady do relaxačních koupelí, do mýdel, tělových krémů a olejů, sprchových gelů a šampónů. Levandulové oleje prostřednictvím masáže uvolňují a relaxují svaly a napomáhají od revmatických bolestí, tímto olejem se potírají i natržené svaly a vykloubeniny. Éterický olej je antiseptický, antibakteriální a protizánětlivý, léčí vředy, infekční rány a povrchové záněty. Levandule zahání obtížný hmyz, jako jsou mouchy a komáři. Je výborná proti rozličným mykózám. Na pokožku má hojivé účinky, výborně se uplatní na slabší popáleniny (i od slunce), může zabránit vzniku puchýře, minimálně však urychlí dobu hojení a jizvy nebudou tak viditelné.

  Levandulový esenciální olej se může u citlivějších jedinců projevit jako alergen – hrozí mírné podráždění pokožky. Naopak u těch jedniců, kteří nemají alergii na levanduli, ji lze použít na zklidnění alergických reakcí (například při štípnutí hmyzem). Hodí se na všechny typy pleti (i ekzematické, trpící lupenkou nebo dermatitidou). Levandule podporuje tvorbu nových buněk, má regenerativní účinky a je tak vhodná i na starší pleť. Člověka zároveň energizuje a pozdvihuje ducha celkovým zlepšením nálady.

  Přísada Lavandula Angustifolia Oil se vyrábí z rostliny Lavandula angustifolia (Levandule lékařská).

  Produkty, ve kterých můžete Lavandula Angustifolia Oil najít:

  Navia/Kvitok Šlehaný tělový krém - Levandulový sen 60ml

  Navia/Kvitok Šlehaný tělový krém - Levandulový sen 60ml

  Tento krém je určen pro milovníky levandule – její vůně je balzámem pro duši, příjemně uvolňuje a zbaví Vás stresu. Ideální na krásné levandulové sny kdykoliv v průběhu dne. Krém se při kontaktu s pokožku mění na jemný olej. Stačí malé množství. Nanáší se na vyčištěnou a navlhčenou tvář ( např. pomocí květové vody) nebo celé tělo a jemně se vmasíruje.
  143,00 Kč 130,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Koupelová bomba s esenciálními oleji a sušenými květy levandule.
  59,00 Kč
  Nobilis Tilia Zklidňující gel Hemorol 50ml

  Nobilis Tilia Zklidňující gel Hemorol 50ml

  Zklidňující gel s extraktem z dubové kůry. První pomoc při hemoroidech, vhodný i pro těhotné ženy
  214,00 Kč
  Nobilis Tilia Směs éterických olejů Univers 10ml

  Nobilis Tilia Směs éterických olejů Univers 10ml

  Má antiseptické účinky při štípnutí hmyzem, pomáhá regeneraci tkáně při spáleninách.
  174,00 Kč
  Nobilis Tilia Éterický olej Levandule 10ml

  Nobilis Tilia Éterický olej Levandule 10ml

  Všestranně zklidňující, hojivý na pokožku, analgetický. Má sladce bylinnou, jemnou, lehce květinovou vůni.
  229,00 Kč