Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Magnesium Sulfate

  epsomská sůl, hořká sůl

  Magnesium Sulfate (síran hořečnatý, epsomská sůl, hořká sůl). Chemický název epsomské soli je síran hořečnatý. Epsomská sůl totiž obsahuje ve své struktuře hořčík, síru a kyslík. Svůj název získala od města Epsom v hrabství Surrey v Anglii, kde byla poprvé objevena.

  Navzdory svému názvu je epsomská sůl úplně jinou sloučeninou než obyčejná kuchyňská sůl, kterou používáme pro dochucení pokrmů. Slovo sůl v názvu je odvozeno od chemické struktury (v chemii slovem sůl označujeme chemicky neutrální látku, která obsahuje jak kladně nabité částice - kationty, tak záporně nabité částice - anionty, které dohromady vytváří látku s nulovým nábojem - tedy elektricky neutrální).

  Přestože vzhledově je epsomská sůl velmi podobná soli kuchyňské, její chuť se od kuchyňské soli značně liší. Epsomská sůl je totiž velmi hořká a prakticky nepoživatelná. I když někteří lidé se pokoušejí epsomskou sůl konzumovat rozpuštěnou ve vodě (a následně směs vypít jako běžný nápoj), protože se po staletí používá jako projímadlo.

  Pozitivní účinky epsomské soli jsou obvykle připisovány hořčíku, kterého má většina lidí naprostý nedostatek, a to ovlivňuje kvalitu spánku a obranyschopnost organismu proti stresu. Ve vodě se Epsomská sůl rozpouští a rozkládá na ionty hořčíku a síranu. Protože se tyto látky dobře vstřebávají přes pokožku, dostanou se hořčíkové kationty a síranové anionty do těla, kde plní důležité funkce. Sůl urychluje regeneraci po sportovních výkonech, pomáhá snižovat stres a napětí, slouží jako prostředek k léčbě nespavosti, fibromyalgie (bolesti svalů), otoků a artritidy.

  Nejběžnějším způsobem použití Epsomské soli je jejich přidání do vody jako koupelové soli. Nicméně je možné Epsomskou sůl také aplikovat přímo na pokožku a vlasy ve formě kosmetických přípravků nebo jako peeling na čištění pórů. Při správném užívání nemá prakticky žádné nežádoucí účinky.

  Produkty, ve kterých můžete Magnesium Sulfate najít:

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Díky esenciálnímu oleji z růží se promění Vaše koupelna v rozkvetlou růžovou zahradu. Koupelová bomba obsahuje i sušené plátky růží pro maximální relaxaci.
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Heřmánek 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Heřmánek 50g

  Léčivý heřmánek lékářský BEZ esenciálních olejů. Vhodný i pro citlivou, atopickou, ekzematickou pokožku. Vhodné pro děti.
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Jasmín 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Jasmín 50g

  Esenciální olej z jasmínu promění Vaši koupelnu ve středomořskou lázeň. Olivový olej během koupele Vaši pokožku zvláční a proto ji není třeba hydratovat dalšími přípravky
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Koupelová bomba s esenciálními oleji a sušenými květy levandule.
  59,00 Kč