Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Panax Ginseng Root Extract

  Panax Ginseng Root Extract je výtažek z kořene ženšenu pravého, který je cenným zdrojem panax-saponinů, panax-glykosidů, silic, kyseliny panaxové, panax-alkaloidů, fytosterolů, pektinů, tříslovin, pryskyřice, slizů, vitaminů C a skupiny vitaminů B, minerálních látek. Kořen ženšenu se suší umělým teplem nebo na slunci. Suší-li se kořen ženšene na slunci – vzniká takzvaný bílý ženšen (radix ginseng album). Paří-li se kořen ženšene v bylinném nebo cukerném nálevu, a poté se suší při umělém teple, vzniká takzvaný červený ženšen (radix ginseng rubrum), který je považován za účinnější a silnější.

  V kosmetických prostředcích se výtažku z ženšenu využívá především v pečující kosmetice, kde pokožku léčí, povzbuzuje a regeneruje. Vhodná je zejména na pleť středního věku, kterou vyživuje a chrání. Ženšenový extrakt v kosmetice stimuluje přirozené regenerační procesy pleti, pokožku tonizuje a povzbuzuje. Dodává jí elasticitu a odolnost a nalezneme ji i v řadách péče o tělo, o pokožku hlavy i vlasy.

  Z kořene ženšenu se vyrábějí přípravky určené pro zlepšení a zvýšení duševní a tělesné odolnosti organismu (tablety, kapsle, sirupy, granulát, extrakty, čaje, krémy a masti). Ženšen je silným antioxidantem, který výrazně posiluje imunitní systém a chrání organismus před nepříznivými účinky stresu, nervozity, neklidu a adaptogenem, s jehož pomocí můžeme harmonizovat veškeré důležité životní funkce. Posiluje činnost nervové soustavy, ale i hormonálního systému. Podporuje hojení ran všeho druhu a zlepšuje metabolismus organismu. Rovněž snižuje hladinu krevního cukru a cholesterolu, aktivuje krvetvorbu a reguluje krevní tlak. Likviduje škodlivé bakterie a viry. Přípravky s ženšenem můžeme používat při celkovém vyčerpání a při rekonvalescenci po onemocněních. Velmi příznivý vliv má jako prevence i doplňková léčba onkologických nemocí. Ženšen funguje jako léčebný prostředek při onemocnění Alzheimerovou i Parkinsonovou chorobou, a lze jej používat i v geriatrii (posiluje organismus, paměť i vitalitu). Organismus chrání před účinky volných radikálů, před škodlivým zářením, působením těžkých kovů a před stresem. Zapomenout nesmíme na jeho pozitivní vliv na mužskou i ženskou hormonální hladinu a s ní spojenou sexuální aktivitu (afrodiziakální účinky).

  Těhotné, kojící ženy a děti by se měly, pro jistotu, vyvarovat přípravků s ženšenem, jinak je třeba dodržovat doporučené dávkování, při překročení se může objevit nespavost, nervozita a zvýšený krevní tlak.

  Přísada Panax Ginseng Root Extract se vyrábí z rostliny Panax Ginseng (Ženšen pravý).

  Produkty, ve kterých můžete Panax Ginseng Root Extract najít:

  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 50ml

  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 250ml

  Speciálně pro muže. Dodává energii, posiluje a osvěžuje. Zvlhčuje pokožku, vyživuje a posiluje vlasové kořínky.
  119,00 Kč
  Alladale Obnovující tělový peeling 370ml

  Alladale Obnovující tělový peeling 370ml

  Jemný zeštíhlující peeling celého těla.
  329,00 Kč