Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Prunus Armeniaca Kernel Oil

  Armeniaca vulgaris

  Prunus armeniaca (Meruňka obecná) je strom z rodu slivoň, stejně jako broskvoně, třešně a švestky a spadají do čeledi růžovitých (Rosaceae). Používanou částí jsou především plody, které se konzumují čerstvé, suší se nebo se dále zpracovávají (džemy, marmelády, džusy, zavařeniny, kompoty, pálenky, likéry, atd.). Dužina plodů obsahuje poměrně velké množství cukru, vitamin C, B, mimořádně vysoký obsah provitaminu A, dále pak draslík, hořčík, železo, vápník, fosfor, síru, křemík, mangan a měď.

  Z jader se lisováním za studena získává meruňkový olej s vysokým obsahem vitaminu A a E a nenasycených esenciálních kyselin, především olejové a linoleové, díky kterým výborně proniká pokožkou a dodává jí potřebné výživné látky. Dokonale se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty, hodí se k ošetření všech typů pleti, zejména suché, jemné a citlivé. Právě proto je nejčastěji používán k ošetření jemné pokožky novorozenců a malých dětí.

  Meruňkový olej působí preventivně proti stárnutí pokožky, hydratuje ji, zjemňuje a napomáhá při léčbě různých kožních nemocí - akné a ekzémů (neucpává póry – je nekomedogenní). Zklidňuje sluncem namáhanou pleť po opalování. Výborně se hodí k masážím obličeje, které zvyšují pružnost pokožky a předchází prohlubování vrásek. Po ošetření pleti meruňkovým olejem zůstane pleť jemná a hebká. Vlasům dodá meruňkový olej lesk a vláhu - používá se nejlépe jako intenzivní kúra před mytím vlasů.

  Olej, jako zdroj nenasycených mastných kyselin a omega-6 mastných kyselin, lze užívat i vnitřně, udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi a dodává organizmu důležité výživné látky.

  Přísada Prunus Armeniaca Kernel Oil se vyrábí z rostliny Prunus armeniaca (Meruňka obecná).