Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Rhodiola Rosea Root Extract

  Rhodiola Rosea Root Extract neboli výtažek z kořene rozchodnice růžové, ale nejen z něj. Léčivé účinky má i nať a oddenek, který je na povrchu hladký, pod slupkou je citrónově žlutá vrstva, na řezu bělavá, s velmi trpkou chutí a výrazným aroma po růžích. Výtažek obsahuje až kolem 140 sloučenin, k nimž patří fenolické látky (rhodiolosid a p-tyrosol), monoterpeny (rosiridin a rosiridol), cinnamylalkohol a jeho glykosidy, velké množství organických kyselin (kyselinu gallovou, citronovou, vinnou, jablečnou, šťavelovou, jantarovou, fumarovou, kávovou), flavonoidy, proanthokyanidiny, fenolové kyseliny, alkaloidy a antrachinony. Kromě těchto látek obsahuje rozchodnice i silice, třísloviny a minerály (mangan, zinek, měď, selen) nebo steroidní látky aj. Některé hybridy obsahují navíc i myrtenol a geraniol.

  Výtažek z rozchodnice růžové se v kosmetických produktech používá jako antioxidant, který chrání pokožku před působením volných radikálů a před vlivy okolního prostředí. Přírodní lipidy doplňují funkci antioxidantu, pokožku regenerují a podporují její ochrannou funkci. Proteiny pleť intenzivně hydratují, chrání ji před ztrátou vlhkosti a tím zvyšují její elasticitu. Výtažek celkově pokožku zjemňuje a zklidňuje a je vhodný pro všechny typy pleti, zejména však pro pokožku citlivou, suchou nebo naopak poškozenou nadměrným sluněním či při popáleninách.

  Rozchodnice růžová se v původní domovině využívá ve fytoterapii a to už několik století. Svými účinky je srovnávána se žen-šenem. Obvykle se využívá ve formě odvaru, tinktury (kapek) nebo mletého, syrového kořene. Dnes jsou její účinky všeobecné známé a podložené mnohými studiemi a výzkumy. Rozchodnice růžová je jedním z nejsilnějších adaptogenů (zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím) a ačkoliv neobsahuje kofein i ze stimulantů (nenávykových „povzbuzovatelů“), antioxidantem (omezuje aktivitu volných radikálů) a antidepresivem (pomáhá vytvořit neurohormonální rovnováhu mozkových neuronů). Navíc zvyšuje bioelektrickou aktivitu mozku, která je nezbytná k jeho aktivní činnosti, čímž pozitivně ovlivňuje paměť. To přispívá ke zvýšení koncentrace a psychomotorických funkcí, duševní výkonnosti, fyzickému zlepšení kondice a schopnosti více si zapamatovat, což pozitivně působí i v případě lehčích forem Parkinsonovy nemoci. Má blahodárný vliv na celkový imunitní systém, mírní negativní účinky chemoterapie, udržuje a obnovuje homeostázu (metabolickou rovnováhu) v těle. Příznivě působí na nechutenství, povzbuzuje chuť k jídlu i činnost hormonálního systému, snižuje hladinu cukru v krvi a chrání játra. Posiluje kardiovaskulární systém a harmonizuje tlak. Efektivně se projevuje i při nachlazení, chřipce nebo migréně. Působí silně afrodiziakálně a to na obě pohlaví. Přípravky s rozchodnicí využívají sportovci u silových i vytrvalostních sportů před velkým výdejem energie.

  Přípravky s rozchodnicí růžouvou (potravinové doplňky) se nesmí kombinovat s barbituráty, těhotné, kojící ženy a malé děti by je neměly používat vůbec. Je vhodné nepřekračovat doporučené dávkování, může dojít k negativní reakci (bolest hlavy, nevolnost aj.).

  Přísada Rhodiola Rosea Root Extract se vyrábí z rostliny Rhodiola Rosea (Rozchodnice růžová).

  Produkty, ve kterých můžete Rhodiola Rosea Root Extract najít:

  Flora Siberica Balzám pro barvené vlasy - Sytá barva 480ml

  Flora Siberica Balzám pro barvené vlasy - Sytá barva 480ml

  Sytá barva pro Vaše vlasy.
  185,00 Kč
  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 50ml

  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 250ml

  Speciálně pro muže. Dodává energii, posiluje a osvěžuje. Zvlhčuje pokožku, vyživuje a posiluje vlasové kořínky.
  119,00 Kč