Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Rosa Damascena Flower Oil

  Olej z květů růže damašské

  Rosa Damascena Flower Oil neboli růžová silice je esenciální olej z růže damašské, který se získává parní destilací z okvětních plátků růží. Obsahuje především citronelol, geraniol, nerol, neral, farnesol, linalool a damascenon a má sladce jemnou, květinově svůdnou vůni.

  Kromě inhalací používáme éterické oleje a jejich směsi ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky, kde kromě antibakteriálních a antiseptických účinků pozitivně působí i na psychiku. Harmonizuje a zlepšuje náladu. Zklidňuje nervové napětí, potlačuje úzkost, beznaděj, zármutek a deprese. Po fyzické stránce podporuje aktivitu stimulace menstruace, tlumí premestruační syndrom, stahuje cévy a zastavuje krvácení. Usnadňuje epitelizaci, působí na hojení zánětu spojivek, je účinný proti nespavosti, nevolnosti i jako lehké sedativum.

  V kosmetických přípravcích je vhodný pro všechny typy pleti, především ale pro suchou, citlivou, zralou a podrážděnou. Má stahující účinky. Použití nachází i ve vlasové kosmetice. Olej je vhodný i pro jemnou dětskou pokožku.

  Růžová silice tvoří složku exkluzivních krémů, pleťových tonik a vod, regeneračních a masážních preparátů.

  Rosa Damascena (Růže damašská nebo též růže damascénská) je vyšlechtěný hybridní druh z rozsáhlé čeledi růžovité (Rosaceae).

  Přísada Rosa Damascena Flower Oil se vyrábí z rostliny Rosa damascena (Růže damašská).

  Produkty, ve kterých můžete Rosa Damascena Flower Oil najít:

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Díky esenciálnímu oleji z růží se promění Vaše koupelna v rozkvetlou růžovou zahradu. Koupelová bomba obsahuje i sušené plátky růží pro maximální relaxaci.
  59,00 Kč