Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Sodium Bicarbonate

  Jedlá soda, Bikarbonát sodný, Hydrogenuhličitan sodný, NaHCO3, E500

  Sodium Bicarbonate (Jedlá soda, Soda bikarbona, Bikarbonát sodný, NaHCO3, E500) jedná se o sodnou sůl kyseliny uhličité. V přírodě ji nacházíme v krystalické formě, která se dá rozmělnit na jemný prášek. Tento bílý, nenápadný prášek bez zápachu se používá především k regulaci pH. Sodium bicarbonate má zasadité pH, bod tání je kolem 50 stupňů Celsia a lze ho rozpustit ve vodě.

  V potravinářské průmyslu se sodium bicarbonate používá jako regulátor kyselosti a jako protispékavá kypřící látka na pečení. V kosmetických produktech tvoří bikarbonát sodný jednu zesložek zubních past (bělící a abrazivní účinky), sody ale nesmí být v pastě příliš, mohla by totiž narušovat zubní sklovinu. Bikarbonát slouží jako přísada v šumivých bombách do koupele, které „šumí“ právě díky sodě. Sodium bicarbonate jesoučástí deodorantů, kde absorbuje vlhkost a působí jako neutralizační činidlo, čímž předchází vzniku bakterií a nežádoucího pachu potu. Soda je také ingrediencí čistících a pracích prostředků, ve kterých změkčuje vodu, zajišťuje bělost a odstraňuje mastné skvrny.

  Při vnitřním užití jedlá soda pomáhá při překyselení žaludku, tzv. „pálení žáhy“. Při zasažení očí může způsobit jejich zarudnutí. Jedlá soda není vhodná na sušší typ pleti.

  Produkty, ve kterých můžete Sodium Bicarbonate najít:

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Jasmín 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Jasmín 50g

  Esenciální olej z jasmínu promění Vaši koupelnu ve středomořskou lázeň. Olivový olej během koupele Vaši pokožku zvláční a proto ji není třeba hydratovat dalšími přípravky
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Růže 50g

  Díky esenciálnímu oleji z růží se promění Vaše koupelna v rozkvetlou růžovou zahradu. Koupelová bomba obsahuje i sušené plátky růží pro maximální relaxaci.
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba skořice 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba skořice 50g

  Koupelová bomba obsahuje mletou skořici pro maximální vůni. Olivový olej během koupele Vaši pokožku zvláční a proto ji není třeba hydratovat dalšími přípravky.
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Levandule 50g

  Koupelová bomba s esenciálními oleji a sušenými květy levandule.
  59,00 Kč
  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Heřmánek 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba Heřmánek 50g

  Léčivý heřmánek lékářský BEZ esenciálních olejů. Vhodný i pro citlivou, atopickou, ekzematickou pokožku. Vhodné pro děti.
  59,00 Kč