Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Sodium Chloride

  Kuchyňská sůl, Stolní sůl, Himalájská sůl, Kamenná sůl, Mořská sůl, Maris Sal

  Chlorid sodný je bezbarvá krystalická látka, dobře rozpustná ve vodě. V přírodě se vyskytuje jako nerost (sůl kamenná). Získává se odpařováním mořské vody (mořská voda obsahuje průměrně 2,7% chloridu sodného) nebo těžbou z ložisek v zemi, které jsou pozůstatkem pravěkých moří.Množství a druhy minerálů se liší podle původu soli - mořská, himalájská, vřídelní aj. Chlorid sodný je nezbytnou složkou potravy živočichů, kde je zdrojem sodných kationtů a chloridových aniontů.Nedostatek sodných kationtů v krvi by měl za následek křeče svalstva, bezvědomí, popř. i smrt. Chloridové anionty jsou nezbytnou složkou žaludečních šťáv.

  Chlorid sodný je důležitá surovina pro potravinářský a chemický průmysl. V potravinářství se kromě běžné úpravy potravin (a ochucení) používá při konzervaci masa nasolením. V chemickém průmyslu je surovinou pro výrobu sodíku, jedlé sody, chlóru a mnoha dalších sloučenin. Další využití je například v mýdlovarnictví, sklářství, metalurgii a v papírenském průmyslu či při výrobě barev. Významné je též jeho využití ve zdravotnictví ve formě 0,9% roztoku, jenž se nazývá fyziologický.

  V kosmetice slouží jako zahušťovadlo přípravků, případně pomáhá snižovat jejich viskozitu či tvoří základ koupelových solí. Má tonizující (mírně hydratující), čistící (odstraňuje odumřelé kožní buňky), antiseptické, abrazivní (peeling) a adstringentní (stahující) účinky. Mírní bolesti svalů a záněty tkáni a současně je posiluje. Napomáhá krevnímu oběhu a tím zvyšuje detoxikaci krevního i lymfatického systému.Pleť je zpevněná a zklidněná, jemnější a udržuje si svou přirozenou hydrataci. V dentální hygieně sůl odstraňuje z chrupu plak, jemně ho leští a pomáhá bojovat proti zápachu z úst.

  Nepatří mezi alergeny, ale ve větší koncentraci může podráždit a vysušit pokožku či vlasy.

  Produkty, ve kterých můžete Sodium Chloride najít:

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba skořice 50g

  Mýdlárna Nežárka koupelová bomba skořice 50g

  Koupelová bomba obsahuje mletou skořici pro maximální vůni. Olivový olej během koupele Vaši pokožku zvláční a proto ji není třeba hydratovat dalšími přípravky.
  59,00 Kč
  Flora Siberica Výživný sprchový krém-gel 480ml

  Flora Siberica Výživný sprchový krém-gel 480ml

  Voňavý výživný sprchový gel plný vitamínů zvlhčí a vyživí Vaší pokožku.
  179,00 Kč
  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 50ml

  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 250ml

  Speciálně pro muže. Dodává energii, posiluje a osvěžuje. Zvlhčuje pokožku, vyživuje a posiluje vlasové kořínky.
  119,00 Kč