Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Sorbus Sibirica Extract

  Sorbus Sibirica Extract jedná se o výtažek z jeřábu sibiřského, který je poddruhem jeřábu ptačího pravého. Extrakt se může získávat z plodů, pupenů či květů. Plody jeřábu ptačího obsahují významné množství karotenoidů (sorbusiny), kyseliny citronové, vinné, jablečné, parasorbinové, sorbové a askorbové. Dále jsou přítomné provitamin A, cukry (sorbitol, sorbóza), třísloviny (taniny), pektiny, anthokyany, silice, hořčin, flavonoidy a glykosidické látky. Některé konkrétní obsahové látky jsou kyselina chlorogenová, kafeoylchinová kyselina, p-kumarinová kyselina, rutin a quercetin-3-O-rutinosid.

  V kosmetický přípravcích je výtažek z jeřábu sibiřského používán ke zpevnění a obnově pokožky, posílení imunity a nasycení pleti vitamíny. Jeřáb jemně čistí pleť, má významný antibakteriální účinek a napomáhá hojení. Zpomaluje stárnutí kůže, zmírňuje záněty a podráždění kůže a zároveň pleť omlazuje a uklidňuje. Stimuluje produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

  Jeřáb ptačí pravý má své uplatnění i ve fytoterapii. Květy obsahují látky podobné ženským pohlavním hormonům. Působí dobře při klimakteriu, poruchách menstruace, nepravidelné menstruaci, neplodnosti. Velmi dobrou formou je tinktura z pupenů (gemmoterapie), která v sobě obsahuje účinné látky z celé rostliny, z květu i plodu. Plod obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, antioxidantů. Jeřabiny působí mírně projímavě a močopudně, zvyšují vylučování žluče, užívají se jako antirevmatikum, k rozrušování a vyplavování močového písku a menších kaménků nebo jako prostředek regulující činnost střev. Osvědčily se i při zánětech horních cest dýchacích. Jeřabiny se používají ve formě macerátu, odvaru nebo sirupu, květy lze použít ke koupelím při ekzémech.

  Přísada Sorbus Sibirica Extract se vyrábí z rostliny Sorbus Sibirica (Jeřáb sibiřský).

  Produkty, ve kterých můžete Sorbus Sibirica Extract najít:

  Alladale Obnovující tělový peeling 370ml

  Alladale Obnovující tělový peeling 370ml

  Jemný zeštíhlující peeling celého těla.
  329,00 Kč
  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 50ml

  MEN Energizující šampon na vlasy a tělo 2v1 - Nezkrotnost tygra 250ml

  Speciálně pro muže. Dodává energii, posiluje a osvěžuje. Zvlhčuje pokožku, vyživuje a posiluje vlasové kořínky.
  119,00 Kč