Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  ZPĚT

  Xantanová guma je bílý až světle žlutý (někdy světle hnědý) prášek, který lze rozpustit ve vodě a jedná se o fermentovaný kukuřičný škrob s bakterií Xanthomonas campestris. V celé řadě odvětví je využívána pro svou schopnost „bobtnat“ v kapalině a tím vytvářet gel.

  Xantanová guma je stabilní látka v širokém rozmezí teplot i pH. Působí jako stabilizátor emulze, a tím prodlužuje trvanlivost a stálost kosmetických přípravků. Na pleti vytváří ochranný film, který hydratuje a zadržuje v pokožce potřebnou vlhkost, u suché a poškozené pokožky zlepšuje vzhled, obnovuje pružnost a příznivě ovlivňuje šupinatění pleti. Nezpůsobuje alergie a nemá žádné negativní účinky na pleť. Kromě kosmetiky (šampony, kondicionery, hydratační, pěstící a tělové krémy, zubní pasty aj.), je xantanová guma využívána i v potravinářství (mražené pokrmy, nápoje, dochucovadla apod.), ve farmaceutickém a ropném průmyslu.

  Produkty, ve kterých můžete Xanthan Gum najít:

  ZAO Tekutá báze pod oční stíny 258

  ZAO Tekutá báze pod oční stíny 258

  Připraví Vaše víčka na stíny a prodluží tak jejich výdrž.
  439,00 Kč
  ZAO Tekutá báze pod oční stíny 258 - náplň

  ZAO Tekutá báze pod oční stíny 258 - náplň

  Připraví Vaše víčka na stíny a prodluží tak jejich výdrž. Náhradní náplň.
  283,00 Kč
  ZAO Řasenka pro objem 085 Black

  ZAO Řasenka pro objem 085 Black

  Řasenka se speciálně tvarovanou kefkou pro extra objem pro Vaše řasy.
  517,00 Kč
  Alphanova Gel gingival na dětské zoubky 20ml

  Alphanova Gel gingival na dětské zoubky 20ml

  Speciální složení pro první zoubky miminek. Obsahuje BIO hřebíček, heřmánek, lékořici a marshamallow, čtyři rostliny, které jsou známé pro své zklidňující a relaxační vlastnosti, nabízející přirozenou a účinnou úlevu od bolesti. Gel má příjemnou sladkou chuť. Bez alkoholu, phenoxyethanolu a esenciálních olejů. Přírodní složení s certifikátem BIO COSMOS by ECOCERT.
  189,00 Kč 165,00 Kč