Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close

  Liripaedie

  CO je Liripaedie?

  Liripaedie je náš – i Váš – klíčový dokument. Vysvětlujeme v ní každou složku každého jedného produktu, který nabízíme. A nejen to.

  Vytváříme ji postupně, pracujeme na ní neustále. Její obsah ještě není zcela naplněn, proto omluvte případné nedokonalosti. Lepšíme se každým dnem! Cílem Liripaedie je pomoci při výběru těch pravých produktů na míru právě Vám. Je rozdělena do více kategorií a funguje dvěma směry - od složek či rostlin se proklikáte k produktům a naopak. 

  V liripaedii jsou informace rozdělené do jednotlivých sekcí:

  1  HERBÁŘ

  Při studování složení přírodní kosmetiky jistě narazíte na spoustu rostlin, o kterých byste se rádi dozvěděli více než jen jejich název. Co se z této rostliny vlastně sbírá? Které části se využívají v jakém oboru? Kdy kvete? Jaká je její původní země výskytu a kde se pěstuje v současnosti?

  Ať Vás vede zvědavost, zájem o obor botanika nebo potřeba znát produkty opravdu skrz naskrz podrobně, zveme Vás ke čtení v Herbáři. Odpoví Vám na všechny výše zmíněné otázky a vždy se dozvíte ještě něco navíc.

  2  LÁTKY A PŘÍSADY

  Kategorie Látky a přísady poskytuje podrobné informace o složkách jednotlivých produktů. Objasní Vám například, proč je složka v produktu obsažena, jaký je její efekt a jak vzniká v přírodě i v laboratoři. Zajímá Vás také, proč byste ji měli používat právě Vy? Nemůžete na ni mít alergii? Čím je v přírodní kosmetice důležitá a jak pomůže zrovna Vám?

  Nezdráhejte se poradit se sekcí Látky a přísady kdykoli budete mít zájem či pochybnost!

  3  CERTIFIKÁTY

  Jak jste si jistě všimli, v dnešní době se s produkty s označením BIO, EKO apod. roztrhl pytel a není jednoduché se zorientovat. Ne vždy totiž označení BIO znamená, že daný produkt přírodním skutečně je. Dokonce i samotné značky mají řady, které jsou certifikované, čisté a pak mají takové, které obsahují zdraví škodlivou chemii. Zákazník se mylně domnívá, že daná značka je BIO a proto již dále složení nesleduje a možná i v nevědomosti sáhne po produktu, který pro něj může být nevhodným. Chcete-li si být absolutně jistí, že Vámi vybraný produkt je 100% čistý, musí mít certifikaci. Certifikací je hned několik, ale v zásadě všechny garantují, že nejen finální produkt, ale i jeho jednotlivé složky jsou čisté, přírodní, některé garantují vegan složení, či původ v ekologickém zemědělství.

  4  SLOVNÍK

  V liri jsme zajedno v tom, že chceme být skutečně nápomocní, když se chcete o našich produktech něco dozvědět. Proto vám je k dispozici naše Liripaedie, se kterou už se určitě znáte. Ale když se i tam dostanete do úzkých? Co je emulgátor, stabilizátor, povrchově aktivní látka? Nebojte, nemusíte litovat, že jste nedávali větší pozor při chemii nebo že jste už vyhodili staré učebnice, ani se trápit složitými definicemi na internetu. Náš doplňkový slovníček pro malé chemiky je tu a vy se už teď můžete přiučit něčemu novému! Najdete ho zde, na jednotlivá hesla odkazujeme i přímo v textech. Příjemné čtení přejeme!