Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close
  Back to all

  Péče proti lupům

  Péče proti lupům

  Lupy jsou drobné částečky odumřelé kůže na hlavě, která však neodpadá v mikroskopických velikostech jako ostatní kůže na těle, ale tvoří větší celky a nepříjemně svědí. Lidská pokožka se obnovuje v intervalu zhruba 4 dní. V případě většího výskytu lupů může být tento interval kratší. Také kvalita kožního mazu může ovlivnit viditelnost lupů. Čím tužší maz máme, tím ochotněji se šupinky kůže spojují a tvoří lupy.

  PROČ VZNIKAJÍ

  Nejčastějším důvodem pro vznik lupů bývá nevhodná vlasová kosmetika a péče (šampony, stylingové přípravky, různé gely nebo spreje) a nedostatečné oplachování těchto přípravků. Lupy může způsobovat i časté mytí nebo časté kartáčování svědící pokožky. Nesprávný jídelníček a chybějící vitamíny a minerály (především vitamín B, selen a zinek). 

  Dalším důvodem bývá naopak pokožka suchá, doprovázena vážnějším onemocněním (lupénka, kvasinkové infekce nebo seboroická dermatitida) a v neposlední řadě můžou být původcem lupů stres nebo psychické vypětí.

  JAK SI POMOCT

  Pro mastnou pokožku hlavy doporučujeme péči s výraznými protiplísňovými a antibakteriálními účinky - tea tree, aloe vera, zinek, ichtamol. Pro přesušenou pokožku doporučujeme spíš něco jemnějšího, tedy kopřiva, citrón, rozmarýn, levandule, a taky zinek a ichtamol.

  BABSKÉ RADY

  Jako první pomoc na svědící pokožku plnou lupů použijte Octový oplach (2 lžíce jablečného octa smíchat s 500ml vody). Tímto oplachem si můžete pomoct kdykoliv po mytí vlasů. Vlasy po octu cítit nebudou, nebojte se :) 

  Z bylinek se osvědčila kopřiva a rozmarýn - hrst čerstvě natrhaných lístků zalijte vroucí vodou a nechte lůhovat. Po vychladnutí opláchněte vlasy a nechte volně uschnout.

  Pro správnou péči proti lupům si vybírejte své produkty z této sekce

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Close