Výsledek hledání pro výraz
Eshop
  Menu Close

  Exfoliace

  ... věděli jste, že za celý život běžný člověk odhodí cca 18kg odumreté kůže?

  Pokožka člověka směrem ke svému povrchu rohovatí, odumírá. Ta nejčerstvější je ukrytá pod nánosy staré kůže a exfoliace (peeling) je jediný způsob, jak tuto krásnou novou kůži odhalit. Tínedžerům se vrchní vrstva kůže zregeneruje v průměru každých 14-20 dní. Průměrnému dospělákovi to trvá 28 dní a po 40.roku ten istý proces trvá neuvěřitelných 45 dní. Asi nejznámějším způsobem odstraňování odumreté pokožky je mechanický peeling. Používají se různé lufy, žinky, rukavice, kefy, kefky, houby, ručníky atd. v kombinaci s produkty označené jako pleťové peelingy. Pro partii obličeje bychom měli používat co nejjemnejší způsob - konjak houby, textilní rukavice, mini ručníky. Druhým způsobem je chemický peeling - zde se pokusím najít a postupně přidávat produkty s AHA a BHA kyselinami, které můžete bez obav použít. Jedná se o AHA kyseliny, které se získavají z ovoce a mléka (kys. glykolová, mléčná, mandlová, vinní, jablečná) a BHA kyseliny (kys. salicylovou)

  Jemný mechanický peeling na pleť  - konjak houbou, textilní rukavicí či mini ručníčkem je vhodné aplikovat denně. Chemický peeling se doporučuje 2-3krát týdně, podle stavu Vaší pleti. Víc o této problematice najdete v samostatném článku na blogu :) 

  Zabrazit jako Tabulka Seznam
  Mýdlárna Nežárka Skořicové mýdlo 80g

  Mýdlárna Nežárka Skořicové mýdlo 80g

  Jemně peelingové mýdlo s příjemnou vůní skořice. Vhodné pro aknózní pleť.
  95,00 Kč
  Nobilis Tilia Jemný peeling s lávovou zemí 50ml

  Nobilis Tilia Jemný peeling s lávovou zemí 50ml

  Jemný exfoliant pro hloubkové čištění pleti, s vodou vytváří skluznou vrstvu ideální pro jemnou peelingovou masáž
  259,00 Kč
  Konjac houba

  Konjac houba

  Unikátní asijská "brambora", která je v Japonsku, Korei a Číně využívána po staletí. Obsahuje 97% vody, je nabitá minerály a obsahuje stopové množství škrobu a kalorií. Rostlina je přirozeně alkalická, což právě přispívá k správné rovnováze pleti. Houbu stačí namočit a umýt se pouze s ní samotnou, anebo jí použít se svými oblíbenými produkty. Je vhodná pro všechny typy pleti, včetně té nejcitlivější a je bezpečná i pro miminka - konec konců, jako doplněk péče o miminka byla objevena. Dostanete jí vysušenou, musíte jí pořádně namočit, vyždímat a používat denně až se začne drolit. To je znamení, že potřebujete novou. Dezinfekce se provádí jednoduše ponořením do vroucí vody po dobu cca 2minut.
  99,00 Kč
  Odličovací rukavice

  Liri Odličovací rukavice

  Odličovací rukavice ze 100% biobavlněného flanelu. Je oboustranná, z jedné strany má jemný chloupek a z druhé plátno. Je velmi jemná, při kontaktu s pokožkou Vás příjemně pohladí a zároveň velice jemně exfoliuje. Můžete využít i jako pytlík pro zubní kartáčky, či na mytí celého těla, včetně intimních partií. Rozměry: cca 14x22cm
  80,00 Kč
  Natura Siberica Peeling na obličej 150ml

  Natura Siberica Peeling na obličej 150ml

  Mladí a záření Pro mastnou a smíšenou pleť
  155,00 Kč